FAQ

השאלות והתשובות הנפוצות ביותר

קרן נאמנות הינו מכשיר פיננסי, המאפשר השקעה משותפת של מס’ משקיעים (ללא קשר או תלות בניהם) בני”ע על ידי רכישת יחידות השתתפות( משקף את שווי היחסי בעת הרכישה). הקרן מנוהלת ע”י מנהל הקרן, פרטי הקרן מוצגים באופן גלוי באמצעות תשקיף, ובה מפורטים הסכמי הקרן ומדיניותה.

קרן נאמנות חייבת -תשלום המס מתבצע מיידית עם כל פעולה שנעשית בתוך הקרן ע”י מנהל הקרן. בעת מכירת יח’ ההשתתפות אין המשקיע מחוייב במס.
קרן נאמנות פטורה – השקעות המבוצעות בקרן פטורות מתשלום מס, ואילו המשקיע בעת מכירת יח’ ההשתתפות מחוייב במס רווחי הון.

פקודות קניה/מכירה ליחידות הקרן יכולים להתבצע בשני אופנים, ראשית דרך יועץ ההשקעות שמטפל בתיק ההשקעות של הלקוח. שנית, באופן עצמאי דרך אתר האינטרנט או אפליקציה של הבנק שבאמצעותו מתבצע המסחר.

על המשקיע להגדיר את רמת הסיכון שמתאימה עבורו. כלומר, השקעה בעלת סיכון גבוה עם תנודתיות או השקעה סולידית עם סיכון מופחת ובעלת תנודתיות קטנה. שנית,על המשקיע להגדיר את תקופת ההשקעה. משמע, לתקופה בינונית של מס’ שנים בודדות או לתקופה ארוכה ,תלוי בצורך הנזילות עבור הלקוח. לאחר הגדרת הרצונות , על המשקיע לבחור את סוג קרן הנאמנות ( מדיניות הקרן מוגדרת מראש, ע”י בית ההשקעות באופן מפורט) לדוגמא : קרן טהורה המורכבת מאפיק בודד (אג”ח ,מניות) או קרן המורכבת ממספר אפיקים משולבים.

 זוהי דרך חדשנית המאפשרת הצטרפות משקיעים לפעילות ניהול התיקים בכל עת באמצעות פלטפורמת ההשקעה של אימפקט. כבר אין צורך לקבוע פגישה עם בעל רישיון מטעם בית ההשקעות לפתיחת תיק. התהליך הינו קצר קל ואיכותי. כל מה שצריך זה אינטרנט ומכשיר דיגיטלי וזהו! ברוכים הבאים לאימפקט דיגיטל

התיק מנוהל ע”י צוות מקצועי ומנוסה, בעלי רישיונות מטעם הרשות לני”ע . תיק השקעות נמצא במעקב מתמיד של צוות השקעות, ומושקע באופן מקצועי עם הסתכלות רחבה באופן תמידי לשינויים המתרחשים בשוק.

כמובן! לאחר הרישום נציג של בית השקעות אימפקט ימצא עימכם לכל שאלה, בקשה וילווה אותכם לאורך כל תקופת ההשקעה.

בכל עת ניתן לשנות את המדיניות ההשקעה כך שתתאים עבורכם. כל מה שאתם צריכים לעשות, זה ליצור קשר עם נציגכם האישי באימפקט והוא/יא ידאגו להעביר את המידע לגורמים המוסמכים.

הכסף יהיה זמין עבורכם כמעט באופן מיידי , לאחר בקשת המימוש בית ההשקעות ימכור את ניירות הערך בתיק.

בעולם של היום הריביות שואפות לרמה אפסית, תוכניות חיסכון ופיקדון אינן מניבות רווחים והכסף נעול בתוכניות אלו לתקופה לא מבוטלת. דבר זה גורם למשקיעים לחפש אפיקי השקעה אטרקטיבים יותר, אשר יקבלו תמורה הולמת להשקעתם . וכאן בית השקעות בא לתת מענה לצורך זה, באמצעות ניהול תיקי השקעות. המשקיעים יכולים כיום להשקיע את כספם בשוק ההון גם מבלי להבין בנושא, תיק ההשקעות מנוהל ע”י מנהלי השקעות מקצועיים בעלי רישיון לניהול תיקים מטעם רשות לני”ע.

הכסף נשאר בבנק ומנוהל בבנק, כלומר בכל רגע נתון ניתן להתחבר לאזור האישי בבנק דרך האתר אינטרנט ולצפות בתיק ההשקעות. בית ההשקעות ישלח כל רבעון דיווח תקופתי על מצב התיק על מנת לעדכן את המשקיע. וכמובן ניתן להיות בקשר עם מנהל ההשקעות ולקבל דיווח דרכו על מצב התיק.

אימפקט מצויידת במערכות מסחר חדשניות,ומנהלת את תיקי ההשקעות בידי צוות מקצועי בעל ניסיון רב בתחום שוק ההון. כל אדם אשר חפץ להשקיע בבורסה,גם מבלי להמתצא בנושא יכול לעשות זאת בצורה מקצועית ע”י צוות הממוחים של אימפקט. וגם אם המשקיע מנוסה בעולם ההשקעות אבל אינו יכול להירתם לכך במלאו הזמן, מנהלי ההשקעות של איפקט עוסקים במחקר השוק באופן מתמיד ויכולים להגיב ולהתאים את תיק ההשקעות בכל רגע נתון בהתאם למצב השורר בשוק.

IRA מקנה את יכולת ניהול כספי קופות הגמל או קרנות ההשתלמות ע”י המשקיע באמצעות בחירת אפיקי ההשקעה. אפשרויות ההשקעה מרובות. הן סולידיות כגון, קרנות מחקות מדד, תעודות סל וכ’ו והן דינאמיות ובעלות אופי מסוכן יותר, באמצעות השקעה שוטפת של המשקיע. חשוב לציין שהשקעה עצמית באופן שוטף מצריך זמן וידע רחב בשוק ההון.

עומדות בפני המשקיע שתי אפשרויות לניהול התיק. ראשית, באופן עצמאי לחלוטין יכול הלקוח להשקיע ולבחור את אפיק ההשקעה המתאים עבורו ובכך להנות מדמי ניהול נמוכים. אופציה שנייה, ניתן לנהל את כספי התיק דרך מנהל התיקים. מנהל התיקים מספק ללקוח יחס אישי, והתאמת התיק בהתאם לצורכי הלקוח. יש לציין ששירות זה מייקר את עליות דמי הניהול.